سیستم های اعلام حریق DEF فرانسه

سیستم های اعلام حریقDEF یکی از معتبرترین برندهای اروپای غربی بوده که طی50 سال سابقه فعالیت موفق خود توانسته است پایگاه قدرتمندی در بین پروژه های بزرگ اروپای غربی همچون تاسیسات هسته ای فرانسه ،ایتالیاو چین ایجاد نماید. تمامی تجهیزات و محصولات الکترونیکی کمپانیDEF به صورت مجتمع در کشور فرانسه (پاریس) تولید شده و دارای استانداردهای بین المللی CMSI , ECS , EN , NFS می باشند ، این محصولات درلابراتورهای: UL , LPCB ANPI , BOSECC , AFAQ ,

APSAD , FM , IQNET تست و دارای گواهینامه (Certificate) می باشند ، کمپانی DEF با اطمینان از کیفیت و صحت محصولات تولیدی خود ، علاوه بر ایجاد بستر مناسب به منظور امکان بررسی اصالت محصولات توسط مشتریان در زمان خرید ، کلیه محصولات خود را از زمان نصب به مدت سه سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش ارائه میدهد ، که این موارد خود شاخصی دیگر جهت کسب اعتماد و اطمینان از محصولاتDEF می باشد . از دیگر امتیازات مهم محصولات DEF جهت شناخت هر چه بیشتر مجریان، مشاورین و کارفرمایان محترم، داشتن دو گواهینامه مورد لزوم سازمان آتش نشانی ایرانLPCB وUL بوده، که یکی از ده لابراتوار بزرگ تایید کننده تجهیزات اعلام حریق می باشند.

شرکت گراند تکنیک به عنوان نماینده انحصاری کمپانیDEF در ایران با در اختیار داشتن آخرین نرم افزار طراحی روز دنیا و استفاده از جدیدترین استانداردهای تدوین شده و امکانات مهندسی طراحی، نصب و راه اندازی با کادری متخصص و آموزش دیده، زمینه های لازم را جهت مشارکت در پروژه‌های کشوری مهیا نموده تا با توجه به شرایط جغرافیایی، مالی و کاربردی هر پروژه بتواند سهمی در این مشارکت داشته باشد.

 

 

برخی از محصولات DEF به شرح زیر می باشد:

 

 

 

معرفی سانترالهای مرکزی CA3000

 

 

مشخصات فنی دستگاه:

 

 

قابلیت پشتیبانی 1600 قطعه آدرس پذیر

قابلیت اتصال 10 لوپ یا 20 OPEN LOOP (حالت معمول دارای 2 لوپ، ولی با اضافه کردن 4 کارت لوپ اختیاری می توان آن را تا 10 لوپ توسعه داد.)

قابلیت شبکه شدن 16 پنل و کنترل کلیه پنل ها توسط هر پنل.

قابلیت ادرس دهی 200 قطعه در هر لوپ

قابلیت تعریف 1000 زون

قابلیت تعریف400 گروه کنترلی

ماکزیمم ظرفیت سیستم (آدرس دهی 25600 قطعه-160 لوپ یا 320 خط باز- قابلیت ادرس دهی 200 قطعه در هر لوپ-16000 زون-6400 گروه کنترلی)

تجهیز شده به پنلهای کمکی برای رفع نیاز کاربران من جمله :

o خروجی های آلارم

o خروجیهای زمان بندی

o اداره PRE-ALARM

o اداره alarm ها

o شرایط تنظیم

o مدیریت زمانی (Day & Night)

o غیرفعال سازی اتومات یک زون

- ذخیره اطلاعات سیستم بر روی یک flash memory و بدون نیاز به منبع تغذیه

- رنج دمای عمکلردی بین 10- تا 50+ درجه سانتیگراد

- رطوبت مجاز ≥ 93 درصد

- سازکار با کلاس 3k5 ، CEI 721-3-3

- خروجی MODUMUS برای کنترل پذیری توسط PC

- قابلیت انتخاب 4 تقویم برای برنامه ریزی

- قابلیت ثبت 1000 رخداد

- قابلیت اتصال خروجی های برنامه پذیر تا 52 رله از طریق کارتهای C20R و R12P2

- تعداد سریال پورت ها : RS232 برای پرینتر، RS232 برای برنامه ریزی PC ، RS485 برای پنلهای نمایشگر ریموت، RS422 برای خروجی MODBUS

 

 

به روز رسانی سیستم

 

 

طراحی سانترال های طوری صورت گرفته است که تعمیر نگهداری سایت های موجود را بسیار آسان و همچنین اجرای به روز رسانی تکنولوژی های جدید را فراهم ساخته است.

 

 

خلاقیت در طراحی

 

 

مزیت دیگری که می توان به آن اشاره کرد خلاقیت در طراحی می باشد .

مثلا شما در مدل CA3000+ می توانید تا 1600 آدرس داشته باشید که هم می توانید این 1600 آدرس را در حلقه بسته (10 لوپ) اجرا کنید و هم در سیستم حلقه باز (20 لوپ) و

در هر لوپ می توان 200 آدرس تعریف کرد و در هر لاین حلقه باز تا 32 آدرس.

با توجه به گستردگی معماری سانترال های دف ، تعداد کاربران را نیز می توان با استفاده از یک باس اختصاصی دوبرابر کنیم یا به صورت ریموت کنترل کنیم .

 

 

استفاده آسان جهت کاربران

 

 

به طور مثال در سانترال CA3000+ ، قابلیت اداره 400 فرمان را دارد و قابلیت فعال سازی هر کدام از این فرامین از طریق کیبورد فراهم می باشد.

 

 

شبکه ایمن پنل های کنترلی

 

 

پنل های کنترلی دف را می توان به یک شبکه واقعی از پنل ها ارتباط داد که تمام نیازمندیهای ایمنی را تضمین می کند.تا 16 پنل کنترلی بر روی یک شبکه اختصاصی می توان داشت که هر پنل

برای نمایش حالتهای پنلهای دیگر شکل گرفته است.

در واقع قدرت کلی سیستم در مجموع 25600 آدرس می باشد که بین 1600 زون تقسیم می شود.

 

 

تنوع در طراحی

 

 

پنل های کنترلی معمولا در دو سایز متوسط و بزرگ ارایه می شوند که بسته به فضای و سایز محیط اجرایی انتخاب می شوند. همچنین قابلیت نصب رو کار و تو کار را دارند.

 

اقتصادی بودن طرح

 

 

در سانترال CA3000 قابلیت تعریف گروه های مختلف وجود دارد که می توانیم مثلا یک واحد مسکونی که دارای چند دتکتور می باشد را در یک گروه قرار دهیم تا در صورت بروز

اتفاق بر روی هر یک از دتکتورها ، خروجی INDICATOR فعال شود. برای این امر نیاز به سیم کشی کابل سه سیمه است ولی DEF این امکان را بصورت نرم افزاری مهیا ساخته

است که نیاز به کابل 3 سیمه نخواهد بود و این امر گام بزرگی درکاهش هزینه خواهد بود.

 

 

معرفی دتکتورها

دتکتورهای آدرس پذیر

هر دتکتور آدرس منحصر به فرد مربوط به خودش را داراست. که ادرس دهی الکترونیکی دتکتور را می توان در سایت یا آفیس با استفاده از ابزارخاصی انجام داد.

عملکرد آدرس پذیری ، تلفیق با پروسه های اتومات ، در واقع تضمینی برای سهولت نصب و سیم بندی دتکتور در زمان کوتاه می باشد.

 

 

دتکتورهای آدرس پذیر مختلف با تکنولوژی های مختلف می باشد:

 

 

به طور مثال دتکتور OA-O که سازگار با استاندارد اروپایی 2002/95/CE می باشد بر اساس انعکاس منبع نور اینفرارد بر روی ذرات دود می باشد.

مدل OA-T ، یک دتکتور حرارتی است که دمای محیط را بر اساس تغییر مقاومت دما سنس می کند (NTC)

مدل ORION+ دارای حالت ترکیبی ، دودی و حرارتی است که می توان به طور مستقیم یا از طریق پنل اصلی ، حالت کاری مورد نیاز این دتکتور را انتخاب کرد.

 

 

دتکتورهای خطی آدرس پذیر

 

 

E-beam یک دتکتور دودی با ماکزیمم رنج 100 متر می باشد که برای حسگر دود و اتش ، حساسیت فوق العاده دارد که این مدل برای فضاهای بزرگ یا مسقف طراحی شده است.

این مدل با شرایط محیط کاملا سازگار است.

 

 

دتکتورهای بی سیم

 

 

این دتکتورهای انتخاب مناسبی است برای زمانی که پروسه سیسم کشی مهیا نیست مثلا در موزه ها ، اماکن تاریخی و کلیساها و...

 

 

ایزولاتور اتصال کوتاه

 

 

هر دتکتور با یک ایزولاتور اتصال کوتاه تجهیز شده که این امکان را به ما می دهد که در صورت وقوع اتصال کوتاه عملیات ایزولاسیون خط را فراهم سازد بدون اینکه دتکتوری از مدار خارج شود.

هر دتکتور قابلیت جبران سازی اتومات دارد که می توان در مکان هایی که میزان آلودگی محیط زیاد هست، میزان حساسیت ثابتی را برایش تضمین نمود. و در مکانهایی که میزان

آلودگی خیلی زیاد هست این قابلیت پاسخگو نیست و دتکتور به پنل یک حالت خطا ارسال می کند. برای جلوگیری از این سیگنال خطا ، دتکتور دو پیام تعمیر نگهداری برای دو سطح

مختلف آلودگی ارسال می کند.

 

 

اندازه گیری میزان رسوب

 

 

دتکتور بصورت پیوسته ، شرابط سنسور را مانیتور می کند و در صورت لزوم آن را مجددا کالیبره می کند مثلا در شرایطی که سنسور را رسوب گرفته باشد که این معیار با مقایسه

با استاندارد اروپایی EN54 صورت می گیرد. در سانترال اصلی نیز تغییرات این کالیبراسیون ها مهیا است.

 

 

تنظیم فعال سازی میزان سطح دود و حرارت

 

 

هر دتکتور سطح فعالسازی مربوط به خود را داراست. که بر طبق استاندارد برای دود تا 6 سطح قابل تعریف است و برای حرارت تا 3 سطح.

 

 

تعریف در ساعات کاری مختلف

 

 

بسته به نوع شرایط و درخواست از سیستم، می توانید تنظیمات را انجام دهید (مثلا فعالیت روزانه پرسنل ، زمان ترافیک اتومبیل و ...) در حقیقت ، در یک سری از ساعتهای خاص

می توانید میزان حساسیت را کم یا زیاد کنید تا از وقوع آلارم های کاذب را جلوگیری کنید.

 

 

دتکتورهای گازی آدرس پذیر

 

 

این دتکتورها می تواند گازهای متان ، بخار بنزین ، مونوکسید کربن ؛ هیدروژن ، گاز مایع نفتی، پروپان ، استایلین وگاز تبرید R134a را شناسایی کند.